آموزش جامع نرم افزار HPE Bulletin

نرم‌ افزار HPE Product Bulletin برنامه‌ای جامع و بسیار مفید است که کلیه مشخصات فنی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تمام محصولات کمپانی Hewlett Packard Enterprise (HPE) را ارائه می‌دهد. این برنامه دارای ویژگی‌های متنوع مانند اطلاعات یک قطعه و سازگاری آن را همراه با گزینه‌های متعدد دیگر است که به‌کاربران کمک فراوانی می‌کند. همچنین این برنامه در هنگام آنلاین بودن کلیه قطعات که نیاز به آپدیت، همگام‌سازی و پشتیبانی داشته باشد را شناسایی و به‌طور خودکار فرآیند لازم انجام می‌دهد. با ما همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با نرم افزار HPE Bulletin روش نصب، به‌روزرسانی و دیگر نکات کاربردی مهم در این زمینه را بخوانید.

⏲ زمان تخمینی مطالعه: 17 دقیقه

نرم افزار HPE Product Bulletin چیست؟

نرم‌ افزار HPE Product Bulletin همان‌طور که از نامش پیدا است یک خبرنامه یا اصطلاحاً بولتن است که خلاصه‌ی از آخرین رویدادهای تمام محصولات کمپانی را با مشخصات فنی کامل، پارت نامبر و قیمت به‌روز آن در اختیار کاربران می‌گذارد.

نرم افزار HPE Bulletin

در حقیقت این نرم افزار که در ایران با نام بولتن محصولات اچ پی شناخته می‌شود، برای کلیه‌ی افرادی که با سرور و محصولات HP کار می کنند بسیار مفید است، زیرا به‌راحتی می‌توانید از مشخصات فنی، تا سازگاری قطعه‌ی سخت‌افزاری موردنظر تا به‌رورزسانی را از این برنامه دریافت کنید.

 به‌عنوان مثال اگر بخواهید از سازگاری یک حافظه رم را با پردازنده، هارد یا سرور اطلاع کسب کنید، کافی است که مشخصات رم را در این نرم‌افزار وارد و هر آن‌چه که باید بدانید را به آسانی در یک صفحه مشاهده خواهید کرد.

در واقع نرم افزار HPE Bulletin یک پایگاه کامل و جامع در زمینه سرور، استوریج، قطعات سخت‌افزاری، انواع نرم‌افزار و محصولات جدید کمپانی اچ پی است، که کلیه نکات کاربردی و لازم را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

فروش سرور اچ پی و فروش پردازنده سرور اچ پی

ویژگی‌های نرم‌ افزار HPE Product Bulletin

نرم‌افزار HPE Bulletin دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که مهم‌ترین آن را می‌توان قابلیت ‌به‌روزرسانی محصولات اچ پی به‌طور خودکار ذکر کرد. این ویژگی در زمانی‌که کاربران آنلاین هستند کلیه اطلاعات و آخرین محصولات ارائه شده از سوی کمپانی HPE را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

علاوه بر این‌، به‌روزرسانی خودکار منطبق با نیازهای رایانه یا سرور را می‌توان یکی دیگر از قابلیت‌های Update در این نرم افزار عنوان کرد.

نرم افزار HPE Bulletin

یکی دیگر از ویژگی‌های نرم افزار بولتن محصولات اچ پی، دریافت اطلاعات کامل براساس شماره فنی یا پارت نامبر است. کاربران با وارد کردن شماره فنی به اسم محصول، مشخصات فنی، سازگاری محصول با قطعات دیگر و قیمت محصول با نرخ دلار دسترسی پیدا می‎‌کنند. همچنین نرم‌افزار دارای قابلیت تبدیل نرخ دلار آمریکا به نرخ رایج در کشورهای مختلف نیز است.

امکان جست‌وجو، کپی کردن اطلاعات و عکس محصول، دریافت به‌روزرسانی‌ها و دیگر ویژگی‌های کاربردی از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار است که در نوار ابزار Quick Quotes ارائه می‌شود، که در چند سطر بعدی به‌طور کامل به آن می‌پردازیم.

نحوه دانلود نرم افزار HPE Bulletin

در حال حاضر کمپانی اچ پی ورژن 8 نرم‌افزار HPE Bulletin را ارائه کرده که برای دانلود آن بهتر است که به سایت اصلی به نشانی http://h41370.www4.hpe.com/quickspecs/overview.html بروید و در قسمت «QuickSpecs Offline – HPE Product Bulletin» روی گزینه Download HPE Product Bulletin  کلیک کنید تا به‌طور خودکار عملیات دانلود آغاز شود. (شکل 1) توجه داشته باشید که دانلود نرم افزار بولتن محصولات اچ پی رایگان و حجم آن 12 مگابایت است.

نرم افزار HPE Bulletin

راهنمای نصب نرم افزار HPE Bulletin

نصب نرم‌افزار HPE Bulletin باید با دقت انجام شود زیرا اگر در حین نصب یک تیک را اشتباه بزنید، حجم زیادی از اینترنت‌تان صرف‌ دانلود دیتاشیت‌هایی خواهد شد که موردنیازتان نیست.

1) به محلی که برنامه دانلود شده بروید و گزینه Open را بزنید تا برنامه اجرا شود. پس از اجرای برنامه در صفحه‌ی خوش‌آمدگویی گزینه Next را بزنید.

نرم افزار HPE Bulletin

2) در قسمت License Agreement یا مقررات نصب گزینه موافق یا (I accept the license agreement) را انتخاب کنید و سپس گزینه Next  را بزنید.

نرم افزار HPE Bulletin

3) در قسمت installation type باید دایرکتوری‌ها را مشخص کنید. در این قسمت باید 3 تا دایرکتوری فایل‌های اجرایی، اپلیکیشن دیتا فایل‌ها و دیتافایل‌های مورد نیاز را مشخص کنید. بهتر است که محل ذخیره هرکدام از این دایرکتورها‌ در یک جای مشخص باشد. (شکل 4) با کلیک روی تصویر پوشه می‌توانید برای هر 3 دایرکتوری یک محل ذخیره بسازید. بعد از مشخص کردن محل ذخیره روی گزینه next بزنید.

نرم افزار HPE Bulletin

4) در قسمت data file Retrieval نیازی نیست به هیچ گزینه‌ای دست بزنید و بدون تغییر، کلید Next را بزنید.

نرم افزار HPE Bulletin

5) قسمت Install Options  بخش مهمی در نصب نرم افزار HPE Bulletin است. در این مرحله باید بخش quick spaces و product photo library را حتماً مشخص کنید. به‌دلیل تحریم بودن ایران در این قسمت گزینه ایران وجود ندارد و باید گزینه U.S. را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید که کنار اطلاعات محصولات اچ پی عکس آن‌ها را نیز ببینید باید تیک کنار product photo را نیز فعال کنید. (شکل 6)

نرم افزار HPE Bulletin

 همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، بعد از تیک زدن دو گزینه که در بالا ذکر کردیم، مقدار فضایی که برای نصب این برنامه لازم است مشخص می‌کند، اگر درایو انتخابی حاوی ظرفیت موردنیاز نباشد با اخطار YOU MUST HAVE ENOUGH AVAILABLE SPACE TO INSTAL روبه‌رو می‌شوید. (شکل 7)

نرم افزار HPE Bulletin

همچنین در این قسمت با کلیک کردن روی گزینه Configure محصولاتی که نیاز دارید در مورد آن اطلاعات داشته باشید را مشخص می‌کنید. برای فعال شدن این گزینه باید حتما نشانگر روی گزینه U.S باشد(شکل 8). بعد از کلیک کردن روی گزینه کانفیگور صفحه‌ای دیگر باز می‌شود که باید روی علامت + گزینه Hewlett Packard Enterprise کلیک کنید.

نرم افزار HPE Bulletin

بعد از کلیک با تصویر زیر روبه‌رو می‌شود که هرکدام از گزینه‌ها که نیاز دارید یا ندارید را با زدن تیک  مشخص کنید. (شکل 9) هر کدام از گزینه‌ها را براساس کارآیی انتخاب کنید. به‌عنوان مثال برای سرورها باید گزینه HPE Proliant Server را تیک بزنید یا اگر با سرور synergy کار می‌کنید باید آن را نیز تیک بزنید.

نرم افزار HPE Bulletin

توجه داشته باشید که در قسمت product photo نیز می‌توانید گزینه‌های مورد نیاز را فعال یا غیرفعال سازید.(شکل 10) برای دسترسی به این قسمت روی گزینه product photo کلیک و سپس گزینه Configure را بزنید.

نرم افزار HPE Bulletin

6) پس از انتخاب محصولات مورد نظر گزینه Next را بزنید. در قسمت Location باید شهر مورد نظر را بزنید. به‌دلیل انتخاب U.S یا آمریکا باید در باکس مشخص شده یکی از شهرها را وارد کنید (شکل 11). به‌عنوان مثال می‌توانید در این قسمت بنویسید Lose Angeles و سپس گزینه Next را بزنید.

نرم افزار HPE Bulletin7) در قسمت Shortcuts براساس دلخواه می‌توانید مشخص کنید که منو نرم افزار Product در کدام قسمت‌ها قرار گیرد که می‌توانید سه گزینه را فعال و سپس گزینه Install را بزنید.(شکل 12)

نرم افزار HPE Bulletin

8) با زدن دکمه Finish مراحل نصب به پایان رسید. (شکل 13) بعد از اتمام این مرحله برنامه را باز می‌کنید، تا روش دریافت دیتاهای مورد نیاز برای به‌روزرسانی برنامه را در ادامه ذکر کنیم.

نرم افزار HPE Bulletin

مراحل به‌روزرسانی یا آپگرد نرم افزار HPE Bulletin

پس از نصب نرم افزار HPE Bulletin باید دیتا به‌روزرسانی این برنامه را دانلود کنید که حاوی پکیج QuickSpace و Product Photo است. توجه داشته باشید که برای گرفتن به‌روزرسانی‌ها از کمپانی اچ پی باید قبل از باز کردن برنامه حتماً باید IP سیستم را ازطریق نرم‌افزارهای تغییر IP مانند VPN، از ایران به کشوری دیگر تغییر دهید.

نرم افزار HPE Bulletin

همان‌طور که در تصویر بالا (شکل 14) مشاهده می‌کنید، بعد از باز شدن برنامه در قسمت چپ و بالای صفحه هر گزینه‌ی که در هنگام نصب در مرحله 5 قسمت Install Options انتخاب کرده‌ایم، به برنامه اضافه شده است.

برای به‌روزرسانی یا آپگرد نرم افزار HPE Bulletin کافی است که روی گزینه Update کلیک کنید تا فرآیند به‌طورخودکار شروع به کار کند. (شکل 15) لازم به ذکر مجدد است که اگر IP سیستم را تغییر ندهید این گزینه فعال نخواهد شد. پس از زدن دکمه آپلود در پایین صفحه سمت چپ گزینه Upload Service نمایان می‌شود که اگر روی آن کلیک کنید، یک صفحه جداگانه با مشخصات آپلود نمایان خواهد شد. (شکل 16)

نرم افزار HPE Bulletin

نرم افزار HPE Bulletin

آموزش نرم افزار HPE Product Bulletin

پس از پایان به‌روزرسانی نرم‌افزار HP Bulletin آماده به کار است.(شکل 17) شما می‌توانید محصول از طریق دو بخش QuickSpace و Product Photo به محصول موردنظر دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به هر دو بخش کافی است که روی گزینه Data Source در بالای صفحه گوشه سمت چپ، اولین آیکون کلیک کنید. (شکل 18)

نرم افزار HPE Bulletin

نرم افزار HPE Bulletinنحوه جستجو در نرم افزار اچ پی بولتن

برای جست‌وجو در نرم‌افزار کافی است که در بخش QuickSpace در بالای نوار ابزار سمت چپ کلیک کنید و نام محصول را بنویسید. به‌عنوان مثال ما قصد داریم تا اطلاعاتی در مورد سرور HPE ProLiant DL20 Gen10 به‌دست بیاوریم. روش اول این است که اسم محصول را ذکر کنیم تا برنامه آن را پیدا کند. (شکل 19)

نرم افزار HPE Bulletin

روش دیگر برای پیدا کردن محصول موردنظر باز کردن دسته‌بندی‌های در همان نوار ابزار سمت چپ است. برای این‌که سرور HPE ProLiant DL20 Gen10 را پیدا کنیم، ابتدا روی علامت + HP ProLiant Server کلیک می‌کنیم در زیر مجموعه این بخش دسته بندی سرور‌های رک (DL RACK MOUNT) را انتخاب کرده و سپس با توجه به نسل سرور، مدل موردنظر را پیدا می‌کنید. (شکل 20) توجه داشته باشید که برای جست‌وجوی دستی هم می‌توانید در نوار ابزار سمت چپ استفاده کنید، هم‌ اینکه نرم‌افزار گزینه‌ها را در وسط صفحه نیز نمایش می‌دهد که می‌توانید از آن‌جا نیز انتخاب کنید.

نرم افزار HPE Bulletin

همچنین شما با ابزارهایی که در بالای صفحه نرم افزار HPE Bulletin قرار گرفته است از صفحه محصول موردنظرتان، پرینت بگیرید، آن را به‌صورت PDF ذخیره کنید، روی صفحه جست‌وجو کنید. علاوه بر این‌ می‌توانید محصول موردنظر را به‌عنوان محصول منتخب در Favorites ذخیره کنید و از طریق ابزار History آخرین جست‌وجوهای خود را پیدا کنید. در شکل 21 کلیه این نوار ابزارها را مشاهده خواهید کرد.

نرم افزار HPE Bulletin

جست‌وجو قیمت محصولات در نرم‌افزار HPE Product Bulletin

برای این‌که قیمت به‌روز محصول موردنظر را پیدا کنید، کمپانی اچ پی در نرم‌افزار بولتن یک ابزار را قرار داده است. کافی است که شما بعد از پیدا کردن محصول روی گزینه Internet Price که در نوار ابزار بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. یک صفحه جداگانه باز می‌شود و شما باید پارت نامبر یا شماره فنی محصول موردنظر را در قسمت Part Number وارد کنید. بعد از وارد کردن شماره فنی قیمت محصول به دلار نمایان می‌شود. در همین صفحه می‌توانید قیمت دلار را به نرخ مورد نظر نیز تبدیل کنید. (شکل 22)

نرم افزار HPE Bulletinشخصی سازی یا سفارشی سازی نرم افزار

در هنگام به‌روزرسانی برنامه شما می‌توانید این قسمت را براساس دلخواه سفارشی انجام دهید. برای این‌کار کافی است روی نوار ابزار بالای صفحه روی گزینه Upload کلیک کنید و گزینه‌ Upload Setting را انتخاب کنید. در این قسمت صفحه‌ای باز می‌شود که دقیقاً همان صفحه در قسمت Install Options  در هنگام نصب آن را مشاهده کردید، است.(شکل 23) اگر قصد اضافه کردن محصول جدیدی را دارید می‌توانید وارد بخش QuickSpace شوید و تیک آن را فعال کنید. همچنین در صفحه Upload Setting نوار ابزارهای گوناگونی وجود دارد که می‌توانید با فعال کردن آن‌ها صفحه به‌روزرسانی را شخصی‌سازی کنید. (شکل 24)

نرم افزار HPE Bulletin

نرم افزار HPE Bulletin

با کمک این نوار ابزار می‌توانید، دیتاهای مورد نیاز را دانلود کنید، یا به‌صورت دستی و با دادن آدرس به نرم‌افزار اضافه کنید. همچنین در بخش Update Schedule می‌توانید مشخص کنید که چه روز و چه ساعتی آپلود انجام شود.

ابزار Quick Quotes

ابزار Quick Quotes در نرم افزار HPE Bulletin این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا محصول موردنظر خود را به‌صورت ویژه ذخیره کنند. به‌عنوان مثال ما قصد داریم تا محصول HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus v2 server را در نوار ابزار Quick Quotes ذخیره سازیم. بعد از کلیک کردن بر روی این نوار ابزار، صفحه‌ای باز می‌شود که قابلیت ذخیره اطلاعات، آخرین قیمت، عکس و… را با خروجی‌های مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین اگر محصول موردنظر در مدت زمان مشخص از تخفیف برخوردار شود در این صفحه ذکر خواهد شد. (شکل 25)

نرم افزار HPE Bulletin

همچنین این صفحه را می‌توانید با اطلاعات و لوگو شرکت‌تان سفارشی‌سازی کنید و هرگونه اطلاعات دیگری را نیز به صفحه اضافه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *