سرورهای کمپانی اچ پی همواره به دلیل بهرمندی از به روز ترین فناوری های موجود دارای پیچیدگی خاصی در طراحی و ساخت قطعات و ماژول های خود می باشند، لذا در هنگام تعویض ماژول کش سرور DL360p Gen8 بهتر است تا نکات ایمنی لازم را رعایت کنیم تا از احتمال بروز آسیب های نا خواسته به سرور جلوگیری شود. از جمله این موارد ایمنی می توان به تخلیه انرژی الکتریکی شخصی که  قرار است ماژول کش را تعویض کند اشاره کرد.

تخلیه الکتریکی شخص به وصله مچ بند یا پا بندی که با زمین اتصال دارد صورت میگیرد، از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره کرد این است که پس از برداشتن ماژول کش از داخل سرور حتما آن را بر روی یک سطح عایق قرار دهید تا از بروز شک الکتریکی نا خواسته به دستگاه جلوگیری شود. ماژول حافظه کش، از جمله قطعات با قیمت بالا در تمامی سرورها بوده و در صورت بروز خرابی در این قطعه امکان انتقال صحیح و کارآمد بین پردازنده و رم از بین می رود، بنابراین نیاز است تا به دقت به دستورالعمل هایی که در ادامه جهت تعویض ماژول کش سرور DL360p Gen8 بیان می کنیم توجه شود.

مراحل تعویض ماژول کش سرور  DL360p Gen8

1) برای دستورالعمل برداشتن درب اصلی سرور اچ پی لطفا اینجا کلیک کنید.

2) برای دستورالعمل برداشتن اسلات PCIe لطفا اینجا کلیک کنید.

3) نگهدارنده ماژول حافظه کش را به طرفین بکشید.

4) ماژول حافظه کش را از اسلات مربوطه، بیرون آورید.

5) کابل FBWC را از ماژول حافظه کش جدا کنید.

دستورالعمل تعویض ماژول کش DL360p Gen8 

6) کابل FBWC را به ماژول حافظه کش متصل کنید.

7) ماژول حافظه کش را در اسلات مربوطه قرار داده و به آرامی به سمت داخل فشار دهید.

 

 

نکات مهم

از جمله مواردی که باید پس از اتمام دستور العمل های ذکر شده در بالا به آن توجه کرد. تشخیص بروز خرابی در سرور پس از نصب ماژول حافظه کش می باشد، همچنین ممکن است قطعات دیگر به هر دلیلی آسیب دیده باشند. برای این منظور پس از راه اندازی مجدد سرور HP DL360p G8 در صورتی که ناگهان وارد منوی بایوس شدیم، نشان دهنده آن است که سرور مورد نظر دارای ایرادات سخت افزاری است و بهتر این می باشد که سیستم را خاموش کرده و به بررسی قطعات و ماژول ها بپردازیم و در صورت بروز ایراد آن را برطرف کنیم، دقت داشته باشید که این ماژول از جلمه قطعات حساس بوده و اجرای دستورالعمل های فوق در جهت جلوگیری از بروز خرابی در سرور بسیار ضروری می باشد و احتمال نیاز به تعمیر سرور را در آینده کاهش می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *