رم سرور HP 32GB 2400

اگر شاگرد ممتاز مدرسه باشید، احتمال تقلب از روی دست شما زیاد می­ شود. محصولی خوب عرضه کنی، دیگران خود را شبیه شما می­ کنند. بازارت گل کند، احتمال آن می­ رود محصولاتت را استفاده شده بفروشند و باعث نارضایتی شود. اچ­ پی، چون ممتاز است، محصولاتش گل کرده است و رضایت مشتریان برایش اولویت است. راه این مشکلات را بسته است. روش تشخیص رم سرور اورجینال HP و سایر تجهیزات HP را با هم بخوانیم.

چرا رم سرور اورجینال؟

عادت من را ببخشید که بیشتر مقالاتم را با یک سوال شروع می­ کنم! ولی واقعا چرا؟ رم سرور اورجینال مگر چه دارد؟ مگر HP همه­ جزئیات سرور خود را خود تولید می ­کند اصلا؟ چرا از رم­ های دیگر استفاده نکنیم؟ و برخی چراهای دیگر که شاید در واقع دلیل وجودی این متن هستند.

گذشته از منطبق بودن با سخت افزار و همسانی با نرم افزار، شرکت HP حساسیت زیادی نسبت به کیفیت محصولات ارائه شده به مشتری دارد. رم­ های سرور اچ­ پی توسط تامین کنندگان ممیزی شده توسط این شرکت تولید می­ شود. HP خود مستقیما با تامین کنندگان وارد مذاکره می ­شود تا از تحویل محصول با کیفیت به مشتری اطمینان حاصل کند. در ادامه نیز محصولات با کد ها و شناسه­ های خاص و تاریخ تولید کنترل می­ شوند و اگر با تمام دقت در تامین، جایی مشخص شود که محصول با کیفیت آزمایش­ های اولیه به دست مصرف کننده نرسیده است و یا به هر دلیلی، کیفیت مطلوب را ندارد. آن محصول از محصولات HPE خارج شده و با همان ابزار کنترلی نامبرده، از ورود مجدد آن محصول به لیست جلوگیری می­ شود.

خوب، محصولات خوب همیشه مورد حمله­ سوء استفاده کنندگان و فرصت طلبان قرار می­ گیرند و کاربران سرور حتما می­ خواهند که از تجهیزات تقلبی استفاده نکنند. حال فکر کنیم این سخت افزار، از مهمترین تجهیزات سرور باشد. حتما دلتان نمی­ خواهد سخت افزاری که به نام رم سرور اورجینال  تهیه کرده اید، یک رم تقلبی باشد. شرکت اچ ­پی فکر اینجای کار را هم کرده است.

چگونه رم سرور اورجینال HP را می­ شود تشخیص داد؟

رم سرور اورجینال   را از روش­ های زیر می ­توان شناخت.

البته در نظر داشته باشید، که شناخت سایر محصولات اچ­ پی نیز به وسیله­ راهکارهایی مشابه قابل انجام است. تجهیزاتی از کارتریج گرفته تا هارد اورجینال HP توسط اچ ­پی امن شده و همواره اطلاعاتی در مورد شناسایی آنها منتشر می­ شود، که ما نیز در این سایت سعی بر آن داریم که همیشه، آخرین اطلاعات را برای شما به فارسی منتشرکنیم.

 1. بسته بندی:

  شرکت HP بسته بندی­ های ویژه­ ای برای محصولات خود دارد، که برای اطمینان از رسیدن رم اصلی HP به دست مشتری نیز از آنان استفاده می­ کند و گاهی ممکن است برای جلوگیری از تقلب، این بسته بندی­ ها عوض شود، که در آن صورت حتما به اطلاع مشتریان می­ رساند. اگر حافظه (Pack) اچ پی را تهیه کرده ­اید، دقت کنید که بسته ­بندی طلقی تاشو باشد و عایق حرارتی و آنتی استاتیک می­ باشد. در دیگر انواع بسته بندی کالا اصل نیست. اگر حافظه­ خارج از بسته بندی (Tray) می­ خواهید تهیه بکنید، تنها را این است که از فروشنده ­ای تهیه کنید که معتبر و مطمئن باشد و به برچسب امنیتی روی رم دقت کنید.

 

 

تصویری از بسته بندی رم سرور اورجینال 

 1. برچسب های امنیتی : همچنین اعتبار تجهیزات HP را می­ توان با بررسی برچسب های امنیتی گوناگون به کار گرفته شده بررسی کرد.برچسب ها از لایه های امنیتی آشکار و پنهان بهره می­ برند که با داشتن اطلاعات از این موارد می­ توانید خرید موفقی در مورد محصولات از جمله رم سرور اورجینال HP داشته باشید. این موارد شامل مواردی از قبیل تغیر شکل دایره­ های هلوگرافیکی، در صورت حرکت و یا با نور، درج شماره سریال­ ها، تعویض رنگ و… است که در جدول زیر به توضیح برخی از این ویژگی­ ها می­پردازم:
ویژگی هاقسمت اعتبار سنجی برچسببرچسب کاملدوره استفاده

نوار امنیتی دارای هولوگرام های فلورسنت متحرک است:

وقتی که برچسب از سمت چپ به راست حرکت داده شود، آرم HPE  به سمت دایره­ های دارای علامت چک مارک می­ چرخد

هنگامی که برچسب به چپ به راست متمایل می شود ، آرم HPE با چرخش به چپ / راست یا بالا / پایین به سکه(دایره)هایی دارایه تیک(علامت چک مارک) تبدیل می شود ، هم زمان این دایره ها با چرخش به چپ / راست یا بالا / پایین به سمت آرم های HPE می چرخند .

رم سرور اورجینال HPرم سرور اورجینال HPApril 2019 through Present

نوار امنیتی دارای هولوگرام های فلورسنت است که همراه با آرم HPE حرکت می کنند:

1. چرخش به چپ و راست و یا حرکت به سمت  بالا پایین،

2. حرکت  متن HPE و Hewlett Packard Enterprise به بالا و پایین در جهت­ های مخالف

رم سرور اورجینال HP

رم سرور اورجینال HP

September 2016

through September 2019

استفاده از هولوگرام برای تایید هویت :

1. برچسب را به سمت بالا و پایین حرکت دهید –”Ok” و “check mark” در جهات مخالف حرکت می کنند و از مرکز آرم دور می شوند.

2. برچسب را به راست و چپ حرکت دهید، “Ok” و “check mark” در جهتی یکسان با حرکت حول مرکز آرم حرکت می کنند.

رم سرور اورجینال HP

July 2015 through September 2016

1. نوار امنیتی مدال های هولوگرافیک دارد که از HP به OK و √ و از OK به HP تبدیل شده و به صورت شفاف محو می­ شود.

2. سه خط متن با اندازه متفاوت OK که محو خواهند شد (از بزرگترین آنها به صورت متناوب تا مدال).

3. نوار رنگی در مقابل منابع نوری متفاوت از سبز به رنگ ارغوانی کمرنگ تغییر رنگ می دهند.

رم سرور اورجینال HP رم سرور اورجینال HP رم سرور اورجینال HP رم سرور اورجینال HP

رم سرور اورجینال HP

رم سرور اورجینال HP

June 2011

December 2016

1.سمت چپ با رنگ سبز یا قرمز با طرح دندانه دار(کنگره، کنگره) قرمز که باعث ایجاد سایه­ ای قرمز رنگ می­ شود.

2. سمت راست با رنگ صورتی یا سبز که در منابع نوری به یکدیگر تغییر رنگ می دهند

3. شماره ID منحصر به فرد در گوشه سمت راست بالا.

4.برچسب با الگوی نور آبی تصاویر زمانی مشخص می ­شوند که برچسب کنده شود.

قرمز به سبز

سبز به صورتی

Oct 2008 –

May 2011

1. تغییر رنگ بنفش به سبز.

2. الگوی لانه زنبوری در نوار رنگی.

3. شماره شناسه منحصر به فرد در گوشه بالا سمت راست.

4. چسب طرح دار آبی روشن – تصاویری که با برداشتن لایه­ برچسب قابل مشاهده است.

سبز

بنفش

Mar 2006 –

Sep 2008

1.تغییر رنگ سبز آبی(کله غازی) به آبی

2.تغییر رنگ آبی به برنزی

3.خطای چاپگر عمدی خطی زیر آرم (HP)

4.خطای چاپگر عمدی( تقسیم در بلوک کد تاریخ)

5.برچسب با طرح آبی روشن(تصاویر  که با کندن برچسب نمایان می­ شود.)

تغییر رنگ آبی به برنزی

تغییر رنگ کله غازی به آبی

2005 –

2006

1.رنگ آبی به برنزی تغییر می­ کند.

2.جوهر متاکروم صورتی بالا و پایین کد تاریخ

3. برچسب با طرح آبی روشن(تصاویر  که با کندن برچسب نمایان می­ شود.)

برنزی

آبی

2004 –

2005

1.تغییر رنگ مسی به سبز

2. برچسب با طرح آبی تیره(تصاویر  که با کندن برچسب نمایان می­ شود.)

سبز

مسی

2002 –

2004

ویژگی های نهان دیگری نیز وجود دارد که هرگز افشا نشده است. اچ پی جهت پیگیری و اطلاعات بیشتر ایمیل مقابل را نیز اعلام کرده است: hardware.counterfeitvalidation@hpe.com

تشخیص از طریق نرم افزار پیشرفته ILO

کمپانی اچ پی برای مدیریت بهتر در سرورها از نرم افزار ILO استفاده می کند. این نرم افزار به شما اجازه می دهد که تمام سخت افزار سرور خود را مدیریت کنید. همچنین برای تشخیص اصالت رم سرور اورجینال  برای کاربران راه حلی در این نرم افزار ارئه شده است که می توان تشخیص داد آیا رم سرور اصلی یا غیر اصلی است. روش تست این نرم افزار بصورت کامل در قسمت زیر برای شما توضیح داده خواهد شد.

 1. در مرحله نخست می بایست به سرور دسترسی داشته و به نرم افزار ILO که بصورت پیش فرض بر روی سرور نصب می باشد اتصال ایجاد کرد. سپس وارد محیط این نرم افزار شده و با انتخاب گزینه Information وارد تب System information شوید. در این صفحه به شما یک نمای کلی از سخت افزار سرور نمایش داده می شود، که می توان اطلاعات کاملی از سلامت یا خرابی احتمالی قطعات نصب شده بر روی سرور بدست آورد. بعد از وارد شدن به این صفحه در قسمت منوی system information، سخت افزار سرور بصورت جداگانه لیست شده است، که شما می توانید تب Memory را انتخاب کنید .

  رم سرور اورجینال HP

  صفحه نمایش اطلاعات سخت افزار سرور از طریق ILO

 2. با انتخاب گزینه Memory اکنون شما وارد صفحه اطلاعات رم سرور HP شده اید. در این قسمت اطلاعاتی از قبیل تعداد اسلات های DIMM ، ظرفیت، فرکانس، شماره مونتاژ یا پارت نامبر، ولتاژ، محل نصب Ram و ارتباط با پردازنده را به شما نمایش می دهد. و اما قسمت های مهمی که برای تشخیص رم سرور اورجینال HP می باشد گزینه Status و HPE Memory هستند. اگر رم سرور شما اصلی باشد در قسمت Status کاراکتر Good in Use به  شکل سبز رنگ و در قسمت HPE Memory کلمه تکنولوژی HPE Smart Memory برای شما نماش داده می شود. و کمپانی اچ پی این ضمانت را می دهد که Ram نصب شده اصلی بوده و بالاترین کارایی را برای نرم افزار های شما فراهم می کند.
رم سرور اورجینال HP

صفحه نمایش اصالت رم از طریق ILO

سایر موارد امنیتی و اطلاعاتی رم سرور اورجینال 

اگر می­ خواهید اطلاعات مفیدتری در مورد تمایز رم غیر اصل از رم سرور اورجینال بدانید در ادامه به برخی به صورت تیتروار اشاره می­ کنم:

 • اطلاعات روی برچسب نمایش داده شده است که از آن می­ توان به اینکه محصول از HPE چگونه امن شده است پی برد.
 • علاوه بر ویژگی ­های یاد شده، برچسب های امنیتی HPE امکانی جهت آشکار کننده­ دستکاری دارد که اگر برچسب­ ها دستکاری بشوند، رد هایی با اشکال مختلف جای می­ گذارند و همچنین باعث می­ شوند برچسب تا حدی شفاف شود. در ادامه، نمونه­ هایی قابل مشاهده است:

اشکال باقیمانده از بر چسب دستکاری شده

رم سرور اورجینال HP

نمونه دوم برچسب دستکاری شده

رم سرور اورجینال HP

رم سرور اورجینال HP

نمونه دیگری از  برچسب دستکاری شده

در نظر داشته باشید با توجه به موارد عنوان شده، نه تنها امکان شناخت رم اصلی HP از رم­ های تقلبی HP میسر است بلکه بسیاری از موارد امنیتی یاد شده، می­ تواند برای خرید هارد سرور اورجینال نیز شما را یاری نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *