CCNA چیست؟ تفاوت بین CCNA و CCNP

برای فعالیت در حوزه راه‌اندازی شبکه و فناوری اطلاعات به کسب دانش و مهارت‌های کافی نیاز دارید. برای کسب جایگاه شغلی در اکثر حوزه‌های فناوری اطلاعات هم ارائه مدرک ضروری بوده یا یک امتیاز مهم محسوب می‌شود. در واقع ارائه مدرک در کنار بررسی مهارت‌ها به پیشرفت کاری شما کمک می‌کند. یکی از معتبرترین مدرک‌های مربوط به راه‌اندازی شبکه، مجازی‌سازی و امورات مرتبط با آن‌ها؛ مدرک CCNA است. این مدرک توسط یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات راه‌اندازی شبکه و سیستم‌های هوشمند ارائه می‌شود. در ادامه مطلب به بررسی جزییات بیشتری از مدرک CCNA شرکت سیسکو می‌پردازیم.

⏲ مدت زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه

مهندس شبکه CCNA

CCNA چیست؟

سیسکو یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات راه‌اندازی شبکه و سیستم‌های هوشمند مانند VOIP در جهان است. شبکه‌های مجازی و هوشمندی که راه‌اندازی می‌شوند به پشتیبانی، به روز رسانی و گسترش هم نیاز دارند. شرکت سیسکو برای افزایش خدمت رسانی به مشتریان خود اقدام به ارائه چند مدرک مهارتی مهم کرده است. در واقع کسانی که مدارک سیسکو را دریافت می‌کنند؛ اطلاعات و مهارت کافی برای راه‌اندازی و پشتیبانی از تجهیزات سخت افزاری، نرم افزارها و سرویس‌های سیسکو را دارند. CCNA یکی از مهم‌ترین مدارک ارائه شده توسط شرکت سیسکو است. در حال حاضر تنها راه دریافت مدرک CCNA شرکت در یک آزمون برگزار شده توسط سیسکو است. کسانی که مدرک CCNA را دریافت می‌کنند؛ دانش و مهارت کافی در سطح مبتدی یا دستیار تخصصی برای کار کردن با تجهیزات، سرویس‌ها و نرم افزارهای شرکت سیسکو را دارند. دریافت مدرک CCNA به پیشرفت مهندسان IT و تمام کسانی که به راه‌اندازی و پشتیبانی شبکه علاقه دارند، کمک بزرگی می‌کند.

معرفی محصول: سوئیچ poe

CCNA مخفف چیست؟

الان که می‌دانید مدرک CCNA چیست و دریافت آن چه کمکی به پیشرفت شغلی شما می‌کند، بهتر است با معنای لغوی نام این مدرک هم آشنا باشید. CCNA برگرفته از عبارت Cisco Certified Networking Associate است. این عبارت هم به معنای مدرک دستیار یا همکار متخصصان شبکه سیسکو است. در واقع کسانی که مدرک CCNA دریافت می‌کنند؛ دانش و مهارت کافی برای کار کردن با تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری شرکت سیسکو را در سطح مبتدی و دستیار تخصصی دارند. بنابراین CCNA یک مدرک ابتدایی محسوب می‌شود. برای کسب دانش و مهارت تخصصی‌تر باید سایر مدارک سیسکو را هم دریافت کنید.

اهمیت مدرک CCNA

امروزه بسیاری از کارها به ویژه امورات مربوط به شرکت‌ها و مجموعه‌های کاری از طریق اینترنت و راه‌اندازی شبکه انجام می‌شوند. به همین علت بازار کار شغل‌های مرتبط با راه‌اندازی شبکه، مجازی‌سازی و … رونق بسیار زیادی پیدا کرده است. کسانی که به فعالیت در این حوزه علاقه دارند؛ باید به فکر کسب اطلاعات و مهارت‌های کافی باشند. دریافت مدرک CCNA فرصت خوبی برای پیشرفت در حوزه فناوری اطلاعات و IT است. زمانی که مدرک CCNA را کسب می‌کنید؛ یعنی دانش و مهارت کافی برای راه‌اندازی و پشتیبانی از شبکه به ویژه تجهیزات شرکت سیسکو را دارید. به این ترتیب امکان کسب جایگاه‌های شغلی بهتر برای شما فراهم خواهد شد.

معرفی محصول: خرید کارت شبکه

مهندس شبکه CCNA چیست؟

منظور از مهندس شبکه CCNA کسی است که مدرک CCNA را دریافت کرده‌اند. مهندسانی که مدرک CCNA دریافت می‌کنند؛ دانش و مهارت کافی برای کار کردن با تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری شرکت سیسکو را در سطح مبتدی و دستیار تخصصی دارند. این افراد می‌توانند یک شبکه (کوچک) را به بهترین نحو راه‌اندازی کرده و از آن پشتیبانی کنند.

مهندس شبکه CCNA چیست؟

تفاوت بین CCNA و CCNP

همانطور که گفتیم کسانی که مدرک CCNA دریافت می‌کنند؛ دانش و مهارت کافی برای کار کردن با تجهیزات شرکت سیسکو و راه‌اندازی شبکه را در سطح مبتدی و دستیار تخصصی دارند. یکی دیگر از مدارک ارائه شده توسط شرکت سیسکو؛ مدرک CCNP است. برای کسب مدرک CCNP ابتدا باید مدرک CCNA را دریافت کنید. CCNP مدرک تخصصی‌تری نسبت به CCNA محسوب می‌شود. درجه سختی آزمون CCNP بیشتر بوده و کسانی که این مدرک را دریافت می‌کنند؛ مهارت کافی برای راه‌اندازی شبکه‌های بسیار گسترده را دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *