راهکارهای امنیتی تکنولوژی Silicon root of trust

در این مقاله می خواهیم به نحوه عملکرد و کارایی تکنولوژی Silicon Root Of Trust بپردازیم.کمپانی اچ پی از این تکنولوژی برای محافظت از سرور HP شما استفاده می کند.

 

کمپانی اچ پی در نسل 10 سرورهای خود یا بهتر بگوییم Generation 10 از این تکنولوژی استفاده می کند. در نسل های قدیمی تر این تکنولوژی مورد استفاده قرار نگرفته است.مهمترین وظیفه این تکنولوژی محافظت از سرور HP شما در مقابل بدافزارهای غیرقابل شناسایی به فریمور (Firmware) اصلی سرور شما می باشد.

در نظر داشته باشید که در صورت حمله از آسیب جدی  به سرور شما جلوگیری می کند.حال به هر دلیلی اگر سرور شما دچار آسیب جدی از اینگونه حملات شد. این تکنولوژی به شما این دسترسی را می دهد که قادر باشید سریعا (Firmware) فریمور سرور خود را بازیابی کنید.  

با استفاده از  تکنولوژی silicon root of trust راهکارهای چشمگیر امنیتی را برای سرور HP شما فراهم می آورد. و در مقایسه با سایر رقبای کمپانی اچ پی به هیچ عنوان قابل دسترس نمی باشد. و به شما یادآور می شود که امن ترین سرور جهان. مربوط به سرورهای PROLIANT نسل دهم کمپانی اچ پی می باشد.

بروز رسانی خودکار

یکی دیگر از قابلیت های منحصربفردی که می توان به آن اشاره کرد این است که سرور شما مجاز می باشد هر روز بصورت خودکار فریمور (Firmware) را بررسی کند.و دیگر شما نیاز ندارید هر روز سیستم خود را بصورت دستی چک نمایید.تکنولوژی Silicon root of trust این فرایند را هر روز بصورت خودکار انجام می دهد.

نحوه عملکرد

این تکنولوژی از سه روش در نحوه عملکرد خود استفاده می کند. شناسایی  Detect ,  محافظت Protect , و بازیابی Recover . در واقع ابتدا بدافزار یا حمله سایبری را شناسایی و سپس از فریمور (Firmware) سرور شما در مقابل حمله، حمایت های لازم را به عمل می آورد. و در مرحله آخر در صورت آسیب جدی به فریمور(Firmware) شما آن را برای سرور شما بازیابی می کند.

 

استفاده از نرم افزار ILO

همچنین شما می توانید در صورت آسیبی که ناشی از حملات سایبری یا روش های دیگر است.از طریق سیستم قدرتمند ILO5 یا نرمافزار HP OpenView. بازیابی فریمور سرور خود را از آخرین نسخه ای که بر روی سرور شما بکاپ گرفته شده استفاده نموده. و فریمور (Firmware) سرور خود را بازیابی کنید.

Silicon root of trust

استراتژی کمپانی اچ پی

کمپانی اچ پی امروزه از طریق تکنولوژی silicon root of trust متغیرهای فروش سرور HP را برای مشتریان به سمت امنیت سوق داده است. و اولویت در فروش سرور HP را امنیت قرار داده است. و این استراتژی است که کمپانی اچ پی از آن پیروی می کند.درواقع این تکنولوژی یک نوع بیمه عمر برای سرور HP شما می باشد. و سرور شما را در برابر حملات سایبری امن می کند.

امنیت و بازیابی فریمور (Firmware)

در نظر داشته باشید امروزه با استفاده از این تکنولوژی می توان این اطمینان را حاصل نمود که فریمور (Firmware) سرورهای سری نسل 10 کمپانی اچ پی هرگز در خطر حملات سایبری نخواهند بود. و یا اگر به هر نحوی این اتفاق حاصل شود شما این قابلیت را دارید سریعا آن را مشخص و مهمتر از آن را بازیابی کنید.که این قابلیت منحصربفرد از طریق نرم افزار ILO در سرور HP قابل دسترسی می باشد.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] سرور با بهره گیری از ماژول امنیتی TPM و تکنولوژی جدید Silicon Root of Trust از دسترسی های غیر مجاز جلوگیری کرده و بر اساس بروزترین […]

  2. […] اچ پی برای امنیت بیشتر و حفاظت از Firmware سرور از تکنولوژی Silicon Root of Trust استفاده می کند. حتما با مطالعه­ دقیق و به کارگیری […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *